Mama na etacie – najlepsze sposoby na pracę w domu

Większość młodych mam boryka się z problemem potrzeby pozostania z dzieckiem w domu i możliwości sprawowania nad nim opieki oraz chęcią kontynuowania pracy zarobkowej. Wiele kobiet wychodzi z założenia, że pogodzenie tych dwóch rzecz jest zupełnie niemożliwe. Nie jest to jednak prawdą! Każda mama może mieć wpływ na domowy budżet bez konieczności codziennego wychodzenia do biura i pozostawiania dziecka z opiekunką lub wysyłania do żłobka.

Praca dodatkowa w domu

Nie każda kobieta chce pracować w pełnym wymiarze godzin. Większość mam wolałaby, aby zarabianie stało się zajęciem dodatkowym, na które będą mogły poświęcić nieco mniejszą ilość czasu i dopasować go do innych zajęć związanych z opieką nad dzieckiem, czy prowadzeniem domu. Takie możliwości daje praca zdalna, wykonywana w domu. Z łatwością można pogodzić ją z innymi obowiązkami, a przy tym daje kobiecie możliwość rozwoju, samorealizacji i jest sposobem na dodatkowy zarobek. Brzmi kusząco, lecz na usta ciśnie się wiele pytań: jak zarobić dodatkowe pieniądze zostając z dzieckiem w domu oraz, czy to w ogóle jest możliwe? Gdzie szukać ofert i które z nich są warte uwagi? Jak nie dać się oszukać?

Zdalna praca na część etatu

W ciągu ostatnich lat taki rodzaj zatrudnienia staje się coraz bardziej popularny. Wielu firmom nie zależy na trzymaniu pracownika w siedzibie firmy przez 8 godzin dziennie, a od frekwencji ważniejsze są dla nich wyniki. Wystarczy, że pracując w domu, pozostajesz w kontakcie z innymi pracownikami firmy i systematycznie dostarczasz im efekty swojej pracy np za pomocą maila. Taki rodzaj współpracy najlepiej sprawdza się w przypadku tzw. wolnych zawodów. Jeżeli jesteś programistką, graficzką, korektorką, copywriterką lub wykonujesz inny zawód, który nie wymaga od Ciebie stałej obecności w  biurze, możesz poprosić szefa o możliwość pracy zdalnej.

Zarabianie przez Internet

Jeżeli jednak Twoja dotychczasowa kariera zawodowa wyglądała zupełnie inaczej, nie masz możliwości wykonywania swoich obowiązków poza biurem, lub szukasz nowego, zupełnie innego rodzaju pracy, możesz zdecydować się na którąś z popularnych ostatnio opcji pracy on-line. Zazwyczaj, propozycje takie przedstawiają firmy zajmujące się marketingiem internetowym w różnych branżach, sprzedażą usług lub produktów i reklamą. Dają one możliwość dopasowania czasu pracy i wysokości zarobków do własnych potrzeb.  Najczęściej cechują je bardzo elastyczne zasady i możliwość dość szybkiego osiągania korzyści finansowych. Należy jednak pamiętać, że w większości przypadków nie zatrudniają swoich pracowników (MLM nie podlega obowiązkowi opodatkowania) i nie odprowadzają od ich żadnych składek. Powoduje to, że zarówno ubezpieczenie zdrowotne, jak i odkładanie pieniędzy na emeryturę pozostaje w gestii pracowników. Niewątpliwie jest o jednak ciekawy sposób na dodatkowy zarobek, dla kobiety przebywającej w domu z małym dzieckiem.

 

Innym sposobem pracy on-line jest sprzedawanie towarów w internecie- np. ubranek i zabawek z których dziecko już wyrosło, a wciąż pozostają w dobrym stanie. W tym przypadku można wykorzystywać platformy sprzedażowe. Korzystanie z nich nie wiąże się  z koniecznością zakładania własnej działalności gospodarczej.

Kobiety, które mają doświadczenie w pracy biurowej mogą również próbować swoich sił jako wirtualne asystentki. Pozwala to na dopasowanie czasu pracy do własnych potrzeb oraz daje możliwość samodzielnego wybierania klientów i ustalania warunków finansowych.

About

You may also like...